Team zone

Rossignol

Rossignol

Agnieszka Gąsienica Daniel

Ur. w 1987 roku. Pochodzi z dwóch słynnych rodów góralskich Gąsieniców- Danieli i Krzeptowskich. Silnie zakorzenioną w rodzinie miłość do narciarstwa przejęła od swoich przodków. Kilku z nich reprezentowało nasz kraj w sportach zimowych, a fenomenem historii polskiego sportu było uczestnictwo trojga z rodzeństwa na Igrzyskach Olimpijskich w Cortina d' Ampezzo w 1956 roku – Heleny, Andrzeja i Marii Gąsienicy – Daniel.
Przynależność do tak usportowionej rodziny zobowiązuje. Agnieszka nie miała innego wyjścia jak tylko, już we wczesnym dzieciństwie zabrać się za uprawnianie narciarstwa. Już jako trzylatka zjeżdżała na nartach z Kasprowego Wierchu! Regularnie uczestniczy w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Europy, Pucharu Kontynentalnego Nowej Zelandii i Australii. Od siedmiu lat jest członkinią Kadry Narodowej Polski w narciarstwie alpejskim.
Jako najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Świata w Santa Caterina w 2005 roku - zajęła 31. miejsce w Gigancie, niestety nie ukończyła Slalomu. W sezonie 2007/2008 zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata w kanadyjskiej Panoramie, zajmując 26 miejsce. W kolejnych latach kilka razy punktowała w Pucharze Świata: Soelden 26miejsce w Gigancie, Aspen 28 miejsce w Slalomie, Aspen 20 miejsce w Gigancie.
Sezon 2009/2010 zakończyła na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego ANC. W 2010 roku reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver i tam plasowała się na 23 miejscu w Super Gigancie i 25 miejscu w Super Kombinacji.
Brała udział w h Mistrzostwach Świata w Garmisch gdzie zajęła 18 miejsce w Super Kombinacji i 30miejsce w Slalomie. Giganta nie ukończyła. W swojej kolekcji ma już 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Aktualnie współpracuje ze znakomitym włoskim szkoleniowcem Gianluca Zanitzerem. Wspólnie za główny cel stawiają sobie osiągnięcie jak najlepszego wyniku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, oraz dobre punktowane występy w Pucharze Świata.


Sukcesy sezonu 2010/2011

1-Miejsce zawody Fis, Słowenia
3-Miejsce, Mistrzostwa Niemiec Seniorów
4-Miejsce zawody Fis, Austria
4-Miejsce zawody Fis, Niemcy
5-Miejsce, Mistrzostwa Niemiec Seniorów
10-Miejsce, Puchar Europy, Hiszpania
10- Miejsce, Puchar Europy, Austria
18- Miejsce, Mistrzostwa Świata SeniorówObecnie Agnieszka jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.


Zapraszamy na autorską stronę Agnieszki: www.agnieszkagasienicadaniel.pl
więcej »

Rossignol

Jakub Gajewski-Głodek

Jakub Gajewski-Głodek urodził się i mieszka w Poznaniu. Jego kariera narciarska zaczęła się od jazdy hobbystycznej , głównie na stoku syntetycznym. Po latach zabawy i wielu zwycięstwach w zawodach amatorskich, rozpoczął profesjonalne ściganie. Już w drugim sezonie startów FIS zdobył medal Mistrzostw Polski w slalomie, a następnie został członkiem Kadry Narodowej PZN powołanej przed Igrzyskami Olimpijskimi Turyn 2006. Do dziś ma na swoim koncie blisko 300 startów w międzynarodowych zawodach w Europie oraz Ameryce Południowej , z których wiele ukończył w ścisłej czołówce, również na podium. Zdobywał medale: Mistrzostw Polski, w tym 5 z rzędu tytułów mistrzowskich z K.S. ŚNIEŻKA Karpacz, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Akademickich Mistrzostw Polski - jako student fizjoterapii AWF Poznań, następnie doktorant zarządzania ALK Warszawa. Jest również zwycięzcą ostatnich zawodów o Puchar Samotni rozgrywanych od 1967 roku, w których na przestrzeni lat brało udział wielu wybitnych alpejczyków. Obecnie trenuje w MitanSki Race Team, używa sprzętu marki Rossignol oraz POC.
więcej »

Rossignol

Maryna Gąsienica Daniel

Maryna Gąsienica Daniel, urodziła się 19.02.1994. Pochodzi z Zakopanego.
Jej Kariera narciarska rozpoczęła się w 2007 roku kiedy po raz pierwszy osiągnęła bardzo dobry wynik na skale światową ( 1- miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzików).
Ten wynik przekonał ją, a także jej rodziców, jakie możliwości osiągnięcia sukcesu niesie jej ciężka praca, umiejętności i poświęcenie.
W kolejnych sezonach zdobywała także dobre wyniki: kilkakrotne zwycięstwo Pucharu Polski, 4 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych (2009r.), była również potrójną medalistką Whistler Cup w Kanadzie (2007r.), kilkakrotne zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów Młodszych , wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, 6- ste miejsce w pierwszym udziale Mistrzostw Polski Seniorów(2010r).
Obecnie jest w grupie proselekcyjnej do Kadry "A" Polskiego Związku Narciarskiego. Pozwala mi to na wspólne trenowanie z siostrą Agnieszką Gąsienicą-Daniel oraz resztą kadry kobiet pod okiem bardzo dobrych trenerów pochodzących z Włoch.

Sezon 2013/2013: 
- brązowy medal Mistrzostw Polski Szczyrk 2013 w slalomie gigancie i w super gigancie
- Mistrzostwo Polski Juniorów w slalomie i w slalomie gigancie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
- Podkarpackie 2013
- 5 miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2013 r. w Mont St. Anne 

Plany startowe na sezon 2011/2012:
 - kilka startów w Pucharze Europy
 - start w Mistrzostwach Świata Juniorów
 - starty w zawodach międzynarodowych FIS
 - start w Mistrzostwach Polski Seniorów
 - start w Mistrzostwach Polski Juniorów (olimpiada młodzieży)
 - start w Mistrzostwach krajów europejskich 
 - możliwość startów w Pucharze Świata 
więcej »

Rossignol

Mikołaj Żółcik

Osiągnięcia zawodnika

Mikołaja Żółcika 

ur. 1998 

WKN Warszawa

 

Sezon 2010/2011

• 5 miejsc na podium w zawodach Pucharu Polski (1x złoto, 3x srebro, 

1x brąz)

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży  

• zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Warszawy

• 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Tauron Ski Cup

• 12 miejsce w międzynarodowych zawodach FIS w Rickach w slalomie

• 12 miejsce w międzynarodowych zawodach FIS w Rickach w gigancie

 

Sezon 2009/2010

• 1 zwycięstwo w zawodach Pucharu Polski

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży  

• zwycięstwo w międzynarodowych zawodach o Puchar Diabełka

 

Sezon 2008/2009

• złoty medal w klasyfikacji generalnej Zakopiańskiej Ligi Szkolnej

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 

więcej »

Rossignol

Paweł Palichleb

Paweł Palichleb – ur. 1992 roku w Krakowie. Jego specjalnością jest freeskiing - narciarstwo polegające na „skakaniu” na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji (trików) takich jak: obroty, salta, graby (chwyty za nartę w locie) oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach - podobnie do tricków wykonywanych w snowboardzie. Jak sam przyznaje, najbardziej lubi jeździć w parku i na railach.

Początkowo próbował swoich sił w konkurencjach technicznych – w slalomie i gigancie. Jednak dopiero uprawianie freeskiingu dało mu prawdziwe poczucie satysfakcji.
Swoje pierwsze poważne zawody wygrał w 2008 roku – Movement Young Blood Contest na Gubałówce – imprezie mającej na celu promowanie młodych zawodników. W 2010 roku, jako jeden z trójki Polaków wystartował w prestiżowych zawodach The North Face Ski Challenge. Jest to ogólnoeuropejski cykl imprez narciarskich skierowanych do młodych zawodników jeżdżących zarówno w snowparkach, jak i poza trasami. Poza tym wielokrotnie stawał na podium polskich zawodów freeskiingowch - jego największym sukcem jest  wygranie Polish Freeride Open 2012 oraz zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Freeskiing 2012!

Blog Pawła: http://pawelpalichleb.ownlog.com/


Najważniejsze osiągnięcia:

- sezon 2013/2014
3 miejsce na mistrzostwach polski w freestyle 2014

- sezon 2012/2013
4 miejsce The North Face Polish Freeskiing Open 2013

- sezon 2011/2012
1 miejsce Polish Freeride Open 2012
3 miejsce Mistrzostwa Polski Freeskiing 2012
38 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów Slopestyle 2012

- sezon 2010/2011  
2 miejsce Zero Gravity Night Session w Szwajcarii Saas Fee
1 miejsce. Big Air Bag Mobilne Stop Cafe, Białka Tatrzańska
2 miejsce coalition City Jam Bielsko-Biała


Poza narciarstem jego pasją jest windsurfing.

Tatra Mountains Shreddit - Paweł Palichleb from Piotr Kabat on Vimeo.

więcej »

Rossignol

Sebastian Witek

Sebastian Witek – ur. 1986 r. w Kłodzku. Obecnie jeden z najlepszych polskich biathlonistów, członek Kadry Narodowej Seniorów. Ściganie się na najwyższym poziomie rozpoczął startem w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w fińskim Lahti 1 grudnia 2007 r. Najlepszy dotychczas wynik osiągnął w sezonie 2008/2009, plasując się na 44 pozycji w sprincie w Hochfilzen.
 
W wieku juniorskim dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata w swojej kategorii: w 2005 roku w fińskim Kontiolahti oraz w 2007 we włoskiej miejscowości Martello. Dwukrotnie uczestniczył w seniorskich Mistrzostwach Świata – w 2008 roku w szwedzkim Östersund, a rok później w koreańskim Pyeongchang.
W minionym roku zdobył dwa złote medale młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Dusznikach Zdroju – w biegu sprinterskim na 10 km oraz w biegu na dochodzenie rozgrywanym na dystansie 12,5 km.

Osiągnięcia:
sezon 2009-2010  Srebro Mistrzostwa Europy Seniorów Bitathlon Letni Czechy sztafeta
sezon 2009-2010  Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów Na Nartorolkach
sezon 2010  7 miejsce Mistrzostwa Świata na Nartorolkach Duszniki Zdrój
sezon 2010-2011  Srebrny medal Mistrzostwa Polski Seniorów sztafeta
sezon 2010-2011  Udział w Zimowej Uniwersjadzie w Turcji

Reprezentuje barwy KS AZS AWF Wrocław.
więcej »

Rossignol

Szymon Bębenek

Szymon Bębenek ur. 06.01.1998, młody wyjątkowo zdolny zawodnik Klubu Narciarskiego „Gondola Krynica”.  Szymon w swojej kolekcji posiada ponad 50 pucharów  i drugie tyle złotych medali zdobytych w kraju i zagranicą.  Jego najważniejszym osiągnięciem jest zdobycie pierwszego miejsca w zawodach FIS w Rycky (Czechy) oraz czwarta pozycja na Mistrzostwach Świata Trofeo Topolino we Włoszech. 
W kraju nie ma równego sobie zawodnika. Aktualny zdobywca Pucharu Polski. Jego główną specjalnością jest slalom, ale w chwili obecnej chwili pracuje nad techniką gigantową i super gigantem pod okiem swojego taty oraz jednego z najlepszych trenerów w Europie wschodniej – Pavla Grasica
Firma POC doceniając wielki potencjał tkwiącym w tym „małym narciarzu” zakwalifikowała go do grona finalistów międzynarodowego projektu „Local Talent Team”.  Program wspiera młodych sportowców, którzy uprawiają różne dziedziny sportów i obejmuje ich pakietem sponsorskim, zapewniając produkty, które gwarantują, że ewentualne urazy nie będą w stanie powstrzymać ich w zdobywaniu szczytów.
Szymon poza narciarstwem interesuje się piłką nożną, parkurem i w wolnym czasie lubi słuchać muzyki.
więcej »

Rossignol

Zuzanna Czapska

Zuzanna Czapska –  zawodniczka WKN, urodzona w 1998 roku swoją przygodę z nartami zaczęła w wieku 3 lat.  Kiedy kończy się sezon treningów narciarskich  pływa na  windsurfingu i jeździ na rowerze górskim.  
Najważniejsze osiągnięcia w sezonie 2010/2011:
Brązowy medal w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (9 razy na podium)
Zawody FIS Ricky-6 miejsce gigant
1 miejsce w klasyfikacji generalnej Tauron Ski Cup
Zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
 
W tym sezonie:
Członek reprezentacji Polski na zawodach FIS we Vratnej
więcej »

Galeria