Team zone

Dynastar

Dynastar

Adam Wójtowicz

Adam Wójtowicz – trzykrotny Mistrz Polski Amatorów, zwycięzca generalnej klasyfikacji Wintercup w sezonach 2009/2010 i 2010/2011, medalista Akademickich Mistrzostw Polski 2007/2008 oraz finalista  Zjazdu na Krechę Red Bull’a. Specjalizuje się w narciarskich konkurencjach technicznych Slalomie i Slalomie Gigancie.
Adam pochodzi z Gliwic, urodził się 27 maja 1988 roku. Jest zawodnikiem AKN Firn Politechnika Śląska i MKN Gliwice. Na nartach jeździ od trzeciego roku życia, a od 1998 roku regularnie trenuje. Adam poza narciarstwem interesuje się piłką nożną oraz terrarystyką (hodowla gadów). Adam Wójtowicz jest członkiem teamu riderskiego firm Dynastar i Lange.

więcej »

Dynastar

Jakub Ilewicz

ur. 1987 roku w Bielsku-Białej. Sukcesy sportowe zaczął odnosić już jako dziecko. W wieku 4 lat pierwszy raz stanął na starcie zawodów na stoku Biały Krzyż w Szczyrku. Od 1995 roku zaczął regularnie wygrywać zawody z cyklu Pucharu Beskidów, odbywające się na stokach całego regionu Podbeskidzia. W latach 1995-1997 był liderem klasyfikacji generalnej tego cyklu. Trzykrotnie z rzędu – jako pierwszy w historii mistrzostw zawodnik, został Mistrzem Polski Family Cup. Startował również w najbardziej prestiżowych narciarskich zawodach w Polsce o Puchar Koziołka Matołka, gdzie zajął 3 miejsce. Już jako junior startował w zawodach FIS dla seniorów, Mistrzostwach Polski, Czech i Słowacji – między zajmując m.in. 8 miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów w slalomie gigancie. W sezonie2008/2009 zadebiutował w słoweńskiej miejscowości Kranjska Gora w Alpejskim Pucharze Świata, rywalizując z najlepszymi alpejczykami świata (brał udział w konkurencjach: slalom i slalom gigant). Kolejne starty w Pucharze Świata przypadły na sezon kolejny – w Val d’Isere (gigant) oraz Zagrzebiu (slalom). W sezonie 2009/2010 Kuba został dwukrotnym akademickim Mistrzem Polski w tych alpejskich konkurencjach. W sumie zgromadził już 7 złotych medali Akademickich Mistrzostw Polski, 3 srebrne Mistrzostw Polski seniorów oraz 2 złote w cyklu Akademicki Puchar Europy. Obecnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wolny czas najchętniej spędza chodząc do kina i czytając książki (uwielbia kryminały). Oprócz narciarstwa jego hobby to także piłka nożna, i windsurfing. Co roku w okresie wakacyjnym uprawia ten sport w Chałupach na Półwyspie Helskim.

Sezon 2006/2007

2. miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, Zakopane – slalom 2. miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, Zakopane – kombinacja alpejska 8. miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Szczyrk – slalom gigant 

Sezon 2007/2008

1. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski, Zakopane – slalom 1. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski, Zakopane – slalom gigant 1. miejsce – Memoriał B. Czecha i H. Marusarzówny, Zakopane – slalom 2. miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Zakopane – slalom 3. miejsce – Akademicki Puchar Europy, Barbora (Słowacja) – slalom 5. miejsce – Akademicki Pucharze Europy w Bili w Beskidach (Czechy) - gigant

Sezon 2008/2009

1. miejsce – Akademicki Puchar Europy, Barbora (Słowacja) – slalom 1. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski, Zakopane – slalom 1. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski, Zakopane – slalom gigant 1. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Słowacji, Barbora (Słowacja) 1. miejsce – FIS Race, Spindleruv Mlyn (Czechy) – slalom 1. miejsce – FIS Race, Spindleruv Mlyn (Czechy) – slalom gigant 1. miejsce – FIS Race, Velke Karlovice (Czechy) – slalom 2. miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Szczyrk – slalom 2. miejsce – FIS Race, Velke Karlovice (Czechy) – slalom 3. miejsce – Akademickie Mistrzostwa Austrii, Gerlitzen (Austria) 3. miejsce – Memoriał B. Czecha i H. Marusarzówny, Zakopane – slalom Debiut w Alpejskim Pucharze Świata, Kranjska Gora (Słowenia) – slalom i slalom gigant 

Sezon 2009/2010

1.miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski ,Zakopane- slalom 1.miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski,Zakopane - slalom gigant 1.miejsce - Citizen Race ,Krynica - slalom 2.miejsce - Mistrzostwa Polski Seniorów, Krynica - slalom 2.miejsce - Fis Race ,Albrechtice (Czechy) - slalom 5.miejsce - Akademicki Puchar Europy ,St.Lambrecht (Austria) - slalom Starty w Pucharze Świata - Zagrzeb (Chorwacja) - slalom, Val d'Isere (Francja) - slalom gigant 

Sezon 2011/2012

1.miejsce fis-race,Krynica Mistrzostwa Polski seniorów-slalom gigant

1.miejsce fis-race,Karolinka (Czechy)-slalom

1.miejsce fis-race,Vratna (Słowacja)-slalom

2.miejsce fis-race,Karlov pod Pradedem (Czechy)-slalom

2.miejsce fis-race,Karlov pod Pradedem (Czechy)-slalom

2.miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski,Zakopane-slalom

3.miejsce fis-race,Vratna (Słowacja)-slalom gigant

3.miejsce fis-race,Spindlerovy Mlyn (Czechy)-slalom

3.miejsce fis-race,Krynica Mistrzostwa Polski seniorów -slalom

52.miejsce Puchar Świata Schladming (Austria)Zapraszamy na www.ilewicz.pl

więcej »

Dynastar

Karolina Klimek

Reprezentantka Polski na trzech Zimowych Uniwersjadach - Tarvisio, Innsbruck oraz Turyn.
Wielokrotnie stawał na podium w zawodach miedzynarodowych rangi FIS i CIT
 

Sukcesy w sporcie akademickim:
WinterCup 1m w klasyfikacji generalnej w sezonach 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12
Medale Akademickich Mistrzostw Polski:
2004/06 - 1m SL, 3m GS , 2m dwubój
2007/08 - 1m SL, 2m GS
2008/09 - 1m SL, 1m GS
2009/10 - 1m SL, 2m GS
2010/11 - 1m SL, 1m GS
2011/12 - 3m SL, 1m GS
 
zawody "RedBull Zjazd na kreche" 2011 edycja polska i włoska - 1m
Pierwsze Mistrzostwa Polski we Freerid'e Heiligenblut 2011 - 1m

Fotografie: Jan Wierzejski / FOTONOVA  więcej »

Dynastar

Marcin Kacperek

Urodzony w 1971 roku. Alpinista i narciarz ekstremalny, zawodowy przewodnik górski i narciarski. Jeden z niewielu Polaków posiadających międzynarodową licencję przewodnicką UIAGM, pozwalającą wykonywać zawód przewodnika górskiego praktycznie wszędzie na świecie. Jest prezesem Polskiego Stowrzyszenie Przewodników Wysokogórskich i członkiem zespołu szkoleniowego tego Stowarzyszenia. Na informacje o jego dokonaniach, szeroką wiedzę oraz wspomnienia z wypraw można trafić w licznych artykułach, publikacjach czy też zdjęciach umieszczanych w magazynach górskich i narciarskich. Jest stałym współpracownikiem „Magazynu Narciarskiego” oraz magazynu miłośników Subaru „Plejady”. Publikował i współpracował także przy tworzeniu tekstów dotyczących działalności górskiej w wielu pismach m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Pulsie Biznesu” „Playboyu”, „CKM”, „Górach” i innych. Jest autorem pierwszego i jak dotąd jedynego wydanego w języku polskim poradnika dotyczącego bezpieczeństwa lawinowego: „Kochaj śnieg, unikaj lawin” - książki rekomendowanej przez TOPR . Jego dokonania w Tatrach, Dolomitach, wielu rejonach Alp, Stanów Zjednoczonych oraz w Chinach plasują go w czołówce polskich alpinistów. Wśród jego najlepszych przejść przeważają szybkie przejściach trudnych dróg oraz ścian, często samotnie i bez asekuracji. W 2007 roku wspólnie z Przemkiem Wójcikiem i Andrzejem Sokołowskim wziął udział w wyprawie w niedostępne góry Qonglai, w chińskiej prowincji Syczuan, pokonując nową, trudną drogę na kilometrowej ścianie szczytu Niuxim Shan (4942 m). Za to osiągnięcie cała trójka została nominowana do prestiżowej środowiskowej nagrody „Jedynka”, wręczanej za wybitne osiągnięcia wspinaczkowe. W działaniach narciarskich Marcina dominują zjazdy typu freeride, ale zajmował się również narciarstwem ektremalnym, poza znanymi klasykami zjeżdżał między innymi południową ścianą Moncha w Szwajcarii (500 metrów, w górnej części 55 stopni), wprost do doliny Mułowej z wierzchołka Krzesanicy (200 metrów, miejscami powyżej 50 stopni - pierwszy zjazd narciarski tą linią) oraz słynnym kuluarem „Dream Weaver” na Mt. Meeker w Colorado (600m, pierwszy zjazd narciarski tą linią).

więcej »

Dynastar

Staszek Karpiel Bułecka

Staszek Karpiel Bułecka urodził się 25 marca 1983 roku w Zakopanem. Pochodzi ze znanego góralskiego rodu Karpiel Bułecka. Swoją pasję i przygodę z narciarstwem klasycznym rozpoczął w wieku 5 lat. W wieku 16 lat postanowił spróbować swoich sił w stylu dowolnym, w którym okazał się doskonały. Od pierwszych zawodów Polish Freeskiing Open, zaczęła się jego kariera zawodowa we freestylu. 

Jako pierwszy polski freestylowiec Staszek został członkiem międzynarodowego teamu freestyle. 

W snowparkach reprezentował najbardziej znane i cenione brandy – był jednym z pierwszych  zawodników wspieranych przez  Red Bulla. Razem z Fiat Freestyle Team współtworzył największe freestylowe zawody w tej części Europy - Fiat Big Air na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.  Startował w wielu prestiżowych zawodach. W 2005 roku uzyskał  tytuł, jeszcze wtedy nieoficjalnego, Mistrza Polski i od tego czasu regularnie stawał na podium.

Drugą, równie ważną obok narciarstwa, pasją Staszka jest muzyka. Od 2009 roku był wokalistą zespołu Gooral, grającego muzykę ethno-electro. Od 2011 roku realizuje solowy projekt Future Folk, którego efektem, jest singiel „Janko”. Utwór jest zapowiedzią nowej płyty łączącej w sobie muzykę góralską z elementami nowoczesnego dub stepu. Staszek jest, jak określają go najbliżsi, „wybitnym Asem”, co potwierdza jego zamiłowanie do mocnych wrażeń i aktywności, takich jak udział w programie „Wipe Out - Wymiatacze”, czy „Projekcie 176” Andiego Mancina. Szerszej publiczności jest znany z programu „Taniec z Gwiazdami”.

Staszek Karpiel Bułecka jest ambasadorem kultowej skandynawskiej marki odzieżowej Peak Performance w Polsce oraz oficjalnym Riderem sprzętu  narciarskiego marki Dynastar, Lange i POC.

więcej »

Galeria