Team zone

POC

POC

Agnieszka Gąsienica Daniel

Ur. w 1987 roku. Pochodzi z dwóch słynnych rodów góralskich Gąsieniców- Danieli i Krzeptowskich. Silnie zakorzenioną w rodzinie miłość do narciarstwa przejęła od swoich przodków. Kilku z nich reprezentowało nasz kraj w sportach zimowych, a fenomenem historii polskiego sportu było uczestnictwo trojga z rodzeństwa na Igrzyskach Olimpijskich w Cortina d' Ampezzo w 1956 roku – Heleny, Andrzeja i Marii Gąsienicy – Daniel.
Przynależność do tak usportowionej rodziny zobowiązuje. Agnieszka nie miała innego wyjścia jak tylko, już we wczesnym dzieciństwie zabrać się za uprawnianie narciarstwa. Już jako trzylatka zjeżdżała na nartach z Kasprowego Wierchu! Regularnie uczestniczy w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Europy, Pucharu Kontynentalnego Nowej Zelandii i Australii. Od siedmiu lat jest członkinią Kadry Narodowej Polski w narciarstwie alpejskim.
Jako najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Świata w Santa Caterina w 2005 roku - zajęła 31. miejsce w Gigancie, niestety nie ukończyła Slalomu. W sezonie 2007/2008 zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata w kanadyjskiej Panoramie, zajmując 26 miejsce. W kolejnych latach kilka razy punktowała w Pucharze Świata: Soelden 26miejsce w Gigancie, Aspen 28 miejsce w Slalomie, Aspen 20 miejsce w Gigancie.
Sezon 2009/2010 zakończyła na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego ANC. W 2010 roku reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver i tam plasowała się na 23 miejscu w Super Gigancie i 25 miejscu w Super Kombinacji.
Brała udział w h Mistrzostwach Świata w Garmisch gdzie zajęła 18 miejsce w Super Kombinacji i 30miejsce w Slalomie. Giganta nie ukończyła. W swojej kolekcji ma już 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Aktualnie współpracuje ze znakomitym włoskim szkoleniowcem Gianluca Zanitzerem. Wspólnie za główny cel stawiają sobie osiągnięcie jak najlepszego wyniku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, oraz dobre punktowane występy w Pucharze Świata.


Sukcesy sezonu 2010/2011

1-Miejsce zawody Fis, Słowenia
3-Miejsce, Mistrzostwa Niemiec Seniorów
4-Miejsce zawody Fis, Austria
4-Miejsce zawody Fis, Niemcy
5-Miejsce, Mistrzostwa Niemiec Seniorów
10-Miejsce, Puchar Europy, Hiszpania
10- Miejsce, Puchar Europy, Austria
18- Miejsce, Mistrzostwa Świata SeniorówObecnie Agnieszka jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.


Zapraszamy na autorską stronę Agnieszki: www.agnieszkagasienicadaniel.pl
więcej »

POC

Jakub Gajewski-Głodek

Jakub Gajewski-Głodek urodził się i mieszka w Poznaniu. Jego kariera narciarska zaczęła się od jazdy hobbystycznej , głównie na stoku syntetycznym. Po latach zabawy i wielu zwycięstwach w zawodach amatorskich, rozpoczął profesjonalne ściganie. Już w drugim sezonie startów FIS zdobył medal Mistrzostw Polski w slalomie, a następnie został członkiem Kadry Narodowej PZN powołanej przed Igrzyskami Olimpijskimi Turyn 2006. Do dziś ma na swoim koncie blisko 300 startów w międzynarodowych zawodach w Europie oraz Ameryce Południowej , z których wiele ukończył w ścisłej czołówce, również na podium. Zdobywał medale: Mistrzostw Polski, w tym 5 z rzędu tytułów mistrzowskich z K.S. ŚNIEŻKA Karpacz, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Akademickich Mistrzostw Polski - jako student fizjoterapii AWF Poznań, następnie doktorant zarządzania ALK Warszawa. Jest również zwycięzcą ostatnich zawodów o Puchar Samotni rozgrywanych od 1967 roku, w których na przestrzeni lat brało udział wielu wybitnych alpejczyków. Obecnie trenuje w MitanSki Race Team, używa sprzętu marki Rossignol oraz POC.
więcej »

POC

Karolina Klimek

Reprezentantka Polski na trzech Zimowych Uniwersjadach - Tarvisio, Innsbruck oraz Turyn.
Wielokrotnie stawał na podium w zawodach miedzynarodowych rangi FIS i CIT
 

Sukcesy w sporcie akademickim:
WinterCup 1m w klasyfikacji generalnej w sezonach 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12
Medale Akademickich Mistrzostw Polski:
2004/06 - 1m SL, 3m GS , 2m dwubój
2007/08 - 1m SL, 2m GS
2008/09 - 1m SL, 1m GS
2009/10 - 1m SL, 2m GS
2010/11 - 1m SL, 1m GS
2011/12 - 3m SL, 1m GS
 
zawody "RedBull Zjazd na kreche" 2011 edycja polska i włoska - 1m
Pierwsze Mistrzostwa Polski we Freerid'e Heiligenblut 2011 - 1m

Fotografie: Jan Wierzejski / FOTONOVA  więcej »

POC

Mateusz Garniewicz

Mateusz Garniewicz (ur. 1990r.) na nartach stanął po raz pierwszy w wieku czterech lat. Swoją przygodę z jazdą na tyczkach zaczynał na poznańskiej Malcie pod okiem Piotra Ogarzyńskiego. Później pojawiły się pierwsze wyjazdy na lodowce i treningi w górach, zmiana trenera i osiem lat jazdy w grupie MitanSki Zakopane. W tym czasie zawsze znajdował się w czołówce Polski juniorów, a później seniorów. Szczególnie owocne były ostatnie sezony, w których pojawiły się pierwsze zwycięstwa w międzynarodowych zawodach FIS, medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz Akademickich Mistrzostw Polski. Największym osiągnięciem jest z pewnością zdobycie kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Sochi 2014, na których Mateusz reprezentował Polskę w slalomie. Aktualnie Mateusz trenuje w Kadrze Polski Pucharu Europy.
 


Najważniejsze osiągnięcia:

  • 3 miejsce w rankingu FIS polskich zawodników w sezonie 12/13 Slalom
  • 4 miejsce w rankingu FIS polskich zawodników w sezonie 12/13 Slalom Gigant
  • Vicemistrzostwo Polski w GS Krynica 2012
  • Vicemistrzostwo Polski w SC Krynica 2012
  • 4-krotne Akademickie Mistrzostwo Polski
  • 4 zwycięstwa w zawodach FIS
więcej »

POC

Mikołaj Żółcik

Osiągnięcia zawodnika

Mikołaja Żółcika 

ur. 1998 

WKN Warszawa

 

Sezon 2010/2011

• 5 miejsc na podium w zawodach Pucharu Polski (1x złoto, 3x srebro, 

1x brąz)

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży  

• zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Warszawy

• 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Tauron Ski Cup

• 12 miejsce w międzynarodowych zawodach FIS w Rickach w slalomie

• 12 miejsce w międzynarodowych zawodach FIS w Rickach w gigancie

 

Sezon 2009/2010

• 1 zwycięstwo w zawodach Pucharu Polski

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży  

• zwycięstwo w międzynarodowych zawodach o Puchar Diabełka

 

Sezon 2008/2009

• złoty medal w klasyfikacji generalnej Zakopiańskiej Ligi Szkolnej

• zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 

więcej »

POC

Staszek Karpiel Bułecka

Staszek Karpiel Bułecka urodził się 25 marca 1983 roku w Zakopanem. Pochodzi ze znanego góralskiego rodu Karpiel Bułecka. Swoją pasję i przygodę z narciarstwem klasycznym rozpoczął w wieku 5 lat. W wieku 16 lat postanowił spróbować swoich sił w stylu dowolnym, w którym okazał się doskonały. Od pierwszych zawodów Polish Freeskiing Open, zaczęła się jego kariera zawodowa we freestylu. 

Jako pierwszy polski freestylowiec Staszek został członkiem międzynarodowego teamu freestyle. 

W snowparkach reprezentował najbardziej znane i cenione brandy – był jednym z pierwszych  zawodników wspieranych przez  Red Bulla. Razem z Fiat Freestyle Team współtworzył największe freestylowe zawody w tej części Europy - Fiat Big Air na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.  Startował w wielu prestiżowych zawodach. W 2005 roku uzyskał  tytuł, jeszcze wtedy nieoficjalnego, Mistrza Polski i od tego czasu regularnie stawał na podium.

Drugą, równie ważną obok narciarstwa, pasją Staszka jest muzyka. Od 2009 roku był wokalistą zespołu Gooral, grającego muzykę ethno-electro. Od 2011 roku realizuje solowy projekt Future Folk, którego efektem, jest singiel „Janko”. Utwór jest zapowiedzią nowej płyty łączącej w sobie muzykę góralską z elementami nowoczesnego dub stepu. Staszek jest, jak określają go najbliżsi, „wybitnym Asem”, co potwierdza jego zamiłowanie do mocnych wrażeń i aktywności, takich jak udział w programie „Wipe Out - Wymiatacze”, czy „Projekcie 176” Andiego Mancina. Szerszej publiczności jest znany z programu „Taniec z Gwiazdami”.

Staszek Karpiel Bułecka jest ambasadorem kultowej skandynawskiej marki odzieżowej Peak Performance w Polsce oraz oficjalnym Riderem sprzętu  narciarskiego marki Dynastar, Lange i POC.

więcej »

POC

Szymon Bębenek

Szymon Bębenek ur. 06.01.1998, młody wyjątkowo zdolny zawodnik Klubu Narciarskiego „Gondola Krynica”.  Szymon w swojej kolekcji posiada ponad 50 pucharów  i drugie tyle złotych medali zdobytych w kraju i zagranicą.  Jego najważniejszym osiągnięciem jest zdobycie pierwszego miejsca w zawodach FIS w Rycky (Czechy) oraz czwarta pozycja na Mistrzostwach Świata Trofeo Topolino we Włoszech. 
W kraju nie ma równego sobie zawodnika. Aktualny zdobywca Pucharu Polski. Jego główną specjalnością jest slalom, ale w chwili obecnej chwili pracuje nad techniką gigantową i super gigantem pod okiem swojego taty oraz jednego z najlepszych trenerów w Europie wschodniej – Pavla Grasica
Firma POC doceniając wielki potencjał tkwiącym w tym „małym narciarzu” zakwalifikowała go do grona finalistów międzynarodowego projektu „Local Talent Team”.  Program wspiera młodych sportowców, którzy uprawiają różne dziedziny sportów i obejmuje ich pakietem sponsorskim, zapewniając produkty, które gwarantują, że ewentualne urazy nie będą w stanie powstrzymać ich w zdobywaniu szczytów.
Szymon poza narciarstwem interesuje się piłką nożną, parkurem i w wolnym czasie lubi słuchać muzyki.
więcej »

POC

Zuzanna Czapska

Zuzanna Czapska –  zawodniczka WKN, urodzona w 1998 roku swoją przygodę z nartami zaczęła w wieku 3 lat.  Kiedy kończy się sezon treningów narciarskich  pływa na  windsurfingu i jeździ na rowerze górskim.  
Najważniejsze osiągnięcia w sezonie 2010/2011:
Brązowy medal w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (9 razy na podium)
Zawody FIS Ricky-6 miejsce gigant
1 miejsce w klasyfikacji generalnej Tauron Ski Cup
Zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
 
W tym sezonie:
Członek reprezentacji Polski na zawodach FIS we Vratnej
więcej »

Galeria